Wisła wypunktowała Regulice !!!

• autor: PrzEmEk.17, 2014-11-02 16:37

Wisła Jankowice - SPRiN Regulice 5:3 (2:1)

Bramki: Wojciech Sikora, Krzysztof Turek, Dawid Kurzański

SPRiN w niezwykle ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu przegrał na wyjeździe z Wisłą Jankowice 3:5.

Bramki: Bigaj, 2x Koziarz , Wodzu, Butora - Wojciech Sikora, Krzysztof Turek, Dawid Kurzański

SPRiN: Gołdyn- Ciombor, Banaś, M. Matusik, Maj- Sikora (80' Jamro), P. Matusik, Lizoń, K. Turek, J. Ciołek- Seremak (35' Kurzański)

Wisła: B.Iglewski L.Pająk J.Hudzik M.Nędza M.Pierzchała S.Wódz M.Blicharski P.Siłakiewicz K.Płoszczyca P.Koziarz M.Bigaj - na zmianę weszli: K.Nędza K.Kciuk D.Butora P.Franaszek

Widzów: 150

Od pierwszych minut to zawodnicy Regulic śmielej zaatakowali, ale brakowało dokładności i precyzji w podaniach. Już w 1 minucie groźnie z 16 metrów uderzał powracający do składu po kontuzji Sławomir Lizoń. Gospodarze swych okazji szukali w kontratakach, które okazały się zabójcze. W 10 minucie po długim podaniu w okolice pola karnego piłkę przejął Bigaj i korzystając że za daleko na przedpole wyszedł Gołdyn pewnie umieścił piłkę w siatce. W 15 minucie kolejny raz uderzał Lizoń, jednak bramkarz odbił piłkę lecącą pod poprzeczkę bramki. W 16 minucie po rzucie rożnym Regulic gospodarze wyprowadzili kontrą w wyniku której Koziarz wyszedł sam na sam z bramkarzem i podwyższył wynik. Regulice otrząsnęły się nieco w 29 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym Seremak zagrał na 6 metr do Sikory, który strzałem w długi róg zdobył bramkę kontaktową. Niedługo później asystujący przy bramce Filip Seremak opuścił boisko z powodu kontuzji, na placu gry zameldował się Dawid Kurzański. Jeszcze przed przerwą Wisła miała świetną okazję na podwyższenie wyniku, ale napastnik gospodarzy nie trafił w światło bramki w sytuacji sam na sam.

W drugiej połowie dał o sobie znać sędzia. W 51 minucie Paweł Matusik wygrał przed polem karnym starcie bark w bark z przeciwnikiem i odebrał mu piłkę, a sędzia nie wiedzieć czemu odgwizdał faul młodszego z rodziny Matusików. Rzut wolny na gola zamienił Wodzu podwyższając wynik na 3:1. Na odpowiedź Regulic nie trzeba było długo czekać. W 55 minucie Jakub Ciołek uderzał na bramkę, piłkę lecącą w światło bramki ręką zatrzymał obrońca, sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Krzysztof Turek. W 62 minucie dobrą okazję do wyrównania miał Paweł Matusik, ale jego strzał głową okazał się minimalnie niecelny. Z każdą minutą w grze zawodników SPRiN-u było coraz więcej niedokładności i chaosu. W 65 minucie Wisła mogła podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam górą był Gołdyn. W 75 minucie po błędzie Ciombora, który zagrywał piłkę do środka boiska i Butor znalazł się oko w oko z bramkarzem i pewnym strzałem w długi róg zdobył bramkę. 3 minuty później luki w obronie SPRiN-u, który próbował zmienić jeszcze losy meczu, sprawiły że gospodarze wyszli 2 na 1 z Gołdynem pewnie strzelając 5 bramkę. W 80 minucie mogli dobić przeciwnika, ale dobrze w bramce zachował się Gołdyn broniąc strzał głową. Ozdobą spotkania była bramka z 86 minuty Dawida Kurzańskiego, który z okolic 30 metrów umieścił piłkę w okienku bramki Iglewskiego. Po końcowym gwizdku nerwy puściły jednak Kurzańskiemu, który po starciu z sędzią liniowym otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Dzięki temu zwycięstwu Wisła Jankowice oddaliła się od strefy spadkowej zdobywając 3 punkty. W ostatniej jesiennej kolejce Wisła zagra mecz wyjazdowy z Unią Kwaczała w sobotę 8 listopada o godz. 13:00, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.